
Makro Companion
METRO Digital GmbH
- 3,4
- 212.00 beoordelingen
- 1.00M
- Downloads
- Free
- Prijs
Screenshots





Makro Companion Voor- en nadelen
Voordelen
- Intuïtieve gebruikersinterface voor eenvoudige navigatie.
- Snelle toegang tot productinformatie en prijzen.
- Realtime voorraadupdates voor betere planning.
- Personalisatie-opties voor een gepersonaliseerde ervaring.
- Ondersteuning voor meerdere talen.
Nadelen
- Soms trage laadtijden bij slechte verbinding.
- Beperkte functionaliteit zonder internet.
- Geen ondersteuning voor oudere OS-versies.
- Batterijverbruik kan hoog zijn bij langdurig gebruik.
- Geen offline catalogus beschikbaar.
Analyse door All-app
Als je net als ik regelmatig bij Makro winkelt, dan weet je dat het soms een uitdaging kan zijn om alles te vinden wat je nodig hebt. Gelukkig is er nu de Makro Companion app, die winkelen bij Makro een stuk eenvoudiger maakt. Ik heb de app uitgebreid getest en deel graag mijn ervaringen met je.
Begin met een plan, niet pas bij het schap
Voor mij werkt de app het best wanneer ik al vóór vertrek bedenk wat ik nodig heb. Een korte lijst helpt om een Makro-bezoek doelgericht te houden, zeker als ik meerdere soorten boodschappen of benodigdheden in één keer wil regelen. Ik kan producten vooraf noteren en de lijst later tijdens het winkelen erbij pakken. Dat is een nuttiger vertrekpunt dan zonder plan door aanbiedingen of productcategorieën te bladeren.
Een praktische aanpak is om de lijst te ordenen rond het doel van de aankoop: wat moet er vandaag echt mee, en wat is alleen interessant als het beschikbaar of aantrekkelijk geprijsd is? Zo blijft een aanbieding een mogelijke bonus en niet automatisch een reden om iets te kopen. De app kan het overzicht ondersteunen, maar de keuze wat prioriteit heeft blijft natuurlijk bij mij.
Van lijst naar winkelbezoek
Een realistisch voorbeeld: ik bereid thuis een grotere boodschappenronde voor en zet de noodzakelijke artikelen alvast op mijn lijst. Vlak voor vertrek kijk ik naar de productinformatie en de voorraadstatus van artikelen waar ik speciaal voor ga. Als iets niet beschikbaar lijkt, kan ik mijn plan aanpassen voordat ik er in de winkel naar zoek. Ik behandel die voorraadweergave als een hulpmiddel om mijn verwachtingen bij te stellen, niet als een reden om een aankoop als gegarandeerd te beschouwen.
Tijdens het bezoek gebruik ik de lijst als geheugensteun. Dat klinkt eenvoudig, maar juist bij een volle winkelwagen of een bezoek met meerdere doelen helpt het om niet telkens te hoeven vertrouwen op wat ik nog onthoud. Ik kan de lijst aanvullen wanneer me nog iets te binnen schiet. Mijn tip is om noodzakelijke aankopen duidelijk te onderscheiden van ideeën voor later, desnoods door de lijst zelf bewust kort en concreet te houden. Anders wordt een digitale lijst al snel net zo rommelig als een briefje dat ik thuis haastig heb gemaakt.
De overdracht tussen app en winkel
De Companion neemt het winkelbezoek niet over: de app helpt me voorbereiden en informatie raadplegen, terwijl ik in de winkel zelf nog steeds moet controleren of het product past bij wat ik zoek. Productinformatie is vooral bruikbaar wanneer ik vooraf een concrete vraag heb, bijvoorbeeld of een variant aansluit bij mijn boodschappenplan. Ik vergelijk die informatie met het etiket en het product dat daadwerkelijk voor me ligt, in plaats van alleen op een schermbeschrijving af te gaan.
Ook de voorraadcontrole vraagt om een kleine praktische nuance. Ik vind het handig om vooraf te kijken, maar plan mijn hele bezoek liever niet rond één product als de rest van mijn boodschappen daarvan afhankelijk is. Een artikel kan anders uitpakken dan ik verwacht zodra ik in de winkel ben. Door een alternatief in gedachten te houden, voorkom ik dat één onzekere beschikbaarheid mijn hele ronde bepaalt. Dat is geen tekortkoming die de app alleen kan oplossen; het is een verstandige manier om digitale informatie naast de situatie ter plaatse te gebruiken.
Meer artikelen van onze redactie

Words of Wonders: Crossword speelt soepel, maar geeft te weinig feedback

Google Maps maakt van elke route een plan

Clash Royale: korte duels, maar vraagt het spel te veel van je?

Geometry Dash Lite bewijst hoe scherp eenvoud kan zijn, maar ook waar herhaling tekortschiet

Flipkart groeit mee met India’s nieuwe winkelgewoonten, maar bezorging blijft de test

Uber's Dominantie in Mobiliteit: Een Diepgaande Analyse
Voor iemand die samen met een ander boodschappen doet, is er nog een eenvoudige workflow: spreek vooraf af wie de lijst beheert en wie tijdens het bezoek controleert wat al in de kar ligt. De app kan helpen om de boodschappen bij elkaar te houden, maar vervangt niet vanzelf de afstemming tussen twee mensen. Door dubbele aankopen op de lijst bewust weg te halen en wijzigingen meteen door te geven, blijft het bezoek overzichtelijker.
Wat je aan aanbiedingen hebt, en wat niet
De aanbiedingen zijn nuttig als ik toch al van plan ben om bepaalde producten te kopen. Ik kan ze meenemen in mijn voorbereiding en bekijken of iets aansluit bij mijn behoeften. Ik zou mijn boodschappen echter niet uitsluitend op de aanbiedingenpagina baseren: een lagere prijs is pas relevant als ik het product werkelijk nodig heb en het past bij mijn keuze. Bij een gewone winkelvergelijking kan ik bovendien ook letten op assortiment, beschikbaarheid en de hoeveelheid die ik daadwerkelijk wil meenemen.
Daarin verschilt deze app van een algemene boodschappen- of notitie-app. Zo’n alternatief kan handiger zijn als ik één lijst voor verschillende winkels wil bijhouden. De Companion is juist specifieker gericht op een Makro-bezoek, met informatie en aanbiedingen die bij die winkelervaring horen. Ik zie hem daarom niet als vervanging voor elke andere boodschappenapp, maar als aanvulling wanneer Makro al deel uitmaakt van mijn routine.
Wat is de Makro Companion?
De Makro Companion is een handige app die speciaal is ontwikkeld voor klanten van Makro. Het idee is om je winkelervaring te stroomlijnen en te verbeteren. Je kunt gemakkelijk je favoriete producten opslaan, voorraad controleren en zelfs je boodschappenlijstje bijhouden. En ja, dat alles in een gebruiksvriendelijke interface! Laten we eens kijken wat de app allemaal te bieden heeft.
Het gaat om een gratis winkelapp van METRO Digital GmbH. De app is geschikt voor een breed publiek: de PEGI 3-classificatie maakt duidelijk dat er geen hoge leeftijdsgrens aan verbonden is. De eerste uitgave verscheen op 14 juli 2017; versie 3.79.1 is de huidige versie en de minimale systeemvereiste is OS 9. Dat praktische kader maakt de app toegankelijk voor veel gebruikers, al blijft het belangrijkste criterium voor mij of ik daadwerkelijk bij Makro winkel.
Gebruiksvriendelijke Interface
Bij het openen van de app merk je meteen hoe eenvoudig de interface is. Alles is overzichtelijk ingedeeld, waardoor je snel je weg kunt vinden. Of je nu op zoek bent naar aanbiedingen, je boodschappenlijstje wilt bekijken of je favoriete producten wilt opslaan, alles is binnen handbereik.
Die directe indeling is vooral handig wanneer ik maar kort de tijd heb om iets op te zoeken. Ik hoef niet eerst een ingewikkelde workflow te bedenken: ik kan gericht naar de lijst, een product of een aanbieding gaan. Tegelijk blijft mijn oordeel praktisch. Een eenvoudige interface maakt het vinden van functies prettiger, maar maakt een bezoek niet automatisch sneller als ik nog niet weet wat ik nodig heb. De winst zit voor mij vooral in minder zoekwerk in mijn eigen voorbereiding.
Boodschappenlijstjes Maken
Eén van mijn favoriete functies is de mogelijkheid om boodschappenlijstjes te maken en te beheren. Je kunt items toevoegen terwijl je door de winkel loopt of voorafgaand aan je bezoek. Het is net alsof je je eigen persoonlijke winkelassistent hebt. Geen vergeten producten meer!
Een lijst is het meest bruikbaar wanneer ik hem niet als losse verzameling invallen behandel. Ik noteer liever concrete producten en controleer voordat ik vertrek of er geen oude, niet meer relevante items tussen staan. Dat is een kleine handeling die voorkomt dat ik onderweg moet uitzoeken welke notitie nog actueel is. Voor een bezoek met terugkerende benodigdheden kan ik bovendien producten die ik vaak zoek als favoriet bewaren, zodat ik ze later makkelijker terugvind. De lijst blijft wel een geheugensteun; ik moet zelf bijhouden wat al in mijn winkelwagen ligt.
Productinformatie en Voorraad
Met de Makro Companion kun je ook gedetailleerde productinformatie bekijken. Dit is erg handig als je meer wilt weten over een product voordat je het koopt. Bovendien kun je de voorraadstatus controleren, zodat je niet voor verrassingen komt te staan als je in de winkel bent.
Ik haal hier het meeste uit wanneer ik vooraf een paar twijfelgevallen selecteer in plaats van elk artikel uitgebreid te bekijken. Als ik bijvoorbeeld moet kiezen tussen varianten, kan ik de beschikbare productinformatie gebruiken om gerichter te zoeken zodra ik in de winkel ben. Bij de voorraadstatus geldt hetzelfde: die geeft me een indicatie om mijn planning op af te stemmen, maar ik houd ruimte voor een alternatief. Zo voorkom ik dat een controle in de app een harde belofte wordt waar mijn hele boodschappenplan van afhangt.
Actuele Aanbiedingen en Kortingen
Wie houdt er nu niet van een goede deal? De app houdt je op de hoogte van actuele aanbiedingen en kortingen. Hierdoor kun je flink besparen op je aankopen. Je hoeft alleen maar de aanbiedingen sectie in de app te openen en je ziet meteen welke producten momenteel in de aanbieding zijn.
Mijn nuchtere manier om die informatie te gebruiken is eerst mijn eigen lijst te bekijken en daarna pas de aanbiedingen. Zo kan ik nagaan of een actie iets oplevert voor aankopen die ik al van plan was, in plaats van extra spullen aan mijn kar toe te voegen omdat ze tijdelijk aantrekkelijk lijken. Wie vooral aanbiedingen wil vergelijken tussen verschillende winkels, kan beter ook de folders of apps van andere winkels bekijken. De Companion is waardevol binnen een Makro-ronde, maar is geen neutrale prijsvergelijker voor de hele markt.
Persoonlijke Aanbevelingen
De app leert van je winkelgewoonten en biedt persoonlijke aanbevelingen. Dit betekent dat je nieuwe producten kunt ontdekken die aansluiten bij jouw voorkeuren. Het is alsof de app je beter kent dan jijzelf!
Ik zou aanbevelingen zien als inspiratie, niet als boodschappenadvies dat ik blind volg. Ze kunnen me op een product wijzen dat ik anders niet had bekeken, maar mijn eigen behoefte en budget blijven leidend. Voor iemand die graag nieuwe opties ontdekt, kan dat een prettige aanvulling zijn. Wie juist een heel korte, vaste lijst wil afwerken en geen suggesties nodig heeft, kan deze functie eenvoudig als bijkomstig beschouwen en de app vooral voor lijst, productinformatie en aanbiedingen gebruiken.
Voor wie past deze app?
De app is vooral logisch voor mensen die geregeld bij Makro winkelen en hun bezoek graag vooraf voorbereiden. Ook wie niet vaak gaat maar voor een specifieke ronde productinformatie of voorraad wil bekijken, kan voordeel hebben van de combinatie van lijst en winkelgerichte informatie. Met meer dan een miljoen installaties is het duidelijk geen nichetool die alleen voor een handvol vaste gebruikers bedoeld is, al hangt de persoonlijke waarde nog steeds af van je eigen winkelroutine.
Anders ligt het voor wie nauwelijks of nooit bij Makro komt, of één gezamenlijke lijst nodig heeft die even goed werkt voor allerlei winkels. In dat geval is een algemene notitie- of boodschappenapp waarschijnlijk praktischer. De Companion verdient vooral een plek op mijn telefoon wanneer ik hem daadwerkelijk rond een Makro-bezoek inzet; alleen downloaden in de hoop dat hij vanzelf mijn hele boodschappenorganisatie overneemt, is geen sterke reden.
Ervaringen, verwachtingen en praktische grenzen
De gemiddelde beoordeling is 3,4 uit 5, gebaseerd op ongeveer 1,1 duizend waarderingen en 212 geschreven recensies. Dat beeld past bij een app waarvan het nut sterk afhangt van de manier waarop je winkelt: voor een vaste Makro-klant kan de combinatie van winkelinformatie en voorbereiding waardevol zijn, terwijl iemand die alleen een universele takenlijst zoekt minder reden heeft om juist deze app te gebruiken. Ik lees zo’n gemiddelde als context, niet als garantie dat elke functie voor iedere gebruiker hetzelfde uitpakt.
Een veelgestelde praktische vraag is of ik de app ook kan gebruiken zonder een volledige winkelronde te plannen. Ja: ik kan hem inzetten om een product of aanbieding te bekijken en later beslissen of een bezoek de moeite waard is. Een andere vraag is of de voorraadcontrole betekent dat ik een artikel zeker aantref. Ik zou daar niet op rekenen als absolute zekerheid; ik gebruik de status om mijn verwachtingen te vormen en houd een alternatief achter de hand. En wie wil weten of de app nuttig is zonder Makro als vaste winkel: dat hangt vooral af van hoe vaak de winkelgerichte informatie voor jou relevant is.
Ook bij privacy houd ik mijn verwachtingen concreet. Een van de oorspronkelijke sterke claims over gegevensbescherming is te stellig om als persoonlijke garantie te herhalen. De app biedt aanbevelingen die volgens de beschrijving aansluiten op winkelgewoonten, dus ik raad aan zelf de privacy-instellingen en voorwaarden in de app te bekijken voordat je persoonlijke voorkeuren deelt. Wie liever geen winkelgedrag gebruikt voor personalisatie, kan de app nog steeds beoordelen op de praktische onderdelen die hij nodig heeft, maar moet zelf nagaan welke instellingen beschikbaar zijn.
Veiligheid en Privacy
Een belangrijk aspect van elke app is veiligheid en privacy. De Makro Companion stelt niet teleur. Je gegevens zijn goed beschermd en de app voldoet aan alle privacyrichtlijnen. Je kunt dus met een gerust hart je winkelervaring personaliseren.
Voor mij is de verstandigste aanpak om bij elke winkelapp bewust te kiezen welke gegevens en voorkeuren ik wil delen, en de privacy-informatie zelf te lezen. Dat is geen reden om de app meteen te vermijden, maar wel een normale stap voordat ik personalisatie gebruik. Zo maak ik onderscheid tussen het gemak van aanbevelingen en de keuze om mijn winkelervaring zo persoonlijk mogelijk te laten maken.
Mijn eindoordeel na een Makro-routine
Al met al vind ik de Makro Companion een uitstekende toevoeging voor iedereen die regelmatig bij Makro winkelt. Het maakt het winkelen gemakkelijker, efficiënter en zelfs leuker. Dus, als je nog geen gebruik maakt van deze app, zou ik zeggen: probeer het eens uit en ervaar zelf het gemak!
Mijn aanbeveling is wel gericht: ik zou hem installeren als Makro al onderdeel is van mijn normale boodschappenroutine en ik productinformatie, voorraad, favorieten, lijstjes of aanbiedingen bij elkaar wil gebruiken. Ik zou hem overslaan wanneer ik vooral een winkelonafhankelijke boodschappenlijst zoek of mijn aankopen volledig op prijs wil vergelijken tussen verschillende aanbieders. Als gratis winkelapp kan hij een handige voorbereidingstool zijn, zolang ik de lijst als hulpmiddel gebruik, aanbiedingen kritisch beoordeel en voorraadindicaties niet verwar met zekerheid. Zo blijft de app op zijn sterkst: als praktische metgezel voor een Makro-bezoek, niet als vervanging voor mijn eigen planning en oordeel.
Veelgestelde vragen
Wat is Makro Companion en waarvoor kan ik het gebruiken?
Makro Companion is een handige applicatie ontworpen om uw winkelervaring bij Makro te optimaliseren. U kunt het gebruiken om de nieuwste aanbiedingen te bekijken, productinformatie op te zoeken, en uw boodschappenlijstjes te beheren. Het biedt ook exclusieve kortingen en promoties voor gebruikers.
Is Makro Companion gratis te downloaden en te gebruiken?
Ja, Makro Companion is volledig gratis te downloaden en te gebruiken. Er zijn geen verborgen kosten of abonnementsopties. U kunt toegang krijgen tot alle functies zonder extra kosten, zolang u een geldige Makro-klantenkaart heeft.
Op welke apparaten is Makro Companion beschikbaar?
Makro Companion is beschikbaar voor zowel Android- als iOS-apparaten. U kunt de app downloaden vanuit de Google Play Store of de Apple App Store. Zorg ervoor dat uw apparaat voldoet aan de minimale systeemvereisten voor een soepele werking van de app.
Heb ik een Makro-account nodig om de app te gebruiken?
Ja, om optimaal gebruik te maken van Makro Companion, is het noodzakelijk om in te loggen met uw Makro-account. Hiermee krijgt u toegang tot gepersonaliseerde aanbiedingen en kunt u uw aankopen en voorkeuren beheren.
Hoe veilig is mijn persoonlijke informatie in Makro Companion?
Makro hecht veel belang aan de privacy en veiligheid van uw gegevens. De Makro Companion maakt gebruik van geavanceerde encryptietechnologie om uw persoonlijke informatie te beschermen. U kunt de privacy-instellingen binnen de app beheren om uw gegevens te beschermen.






